Cena

8499,- 39990,-

Dostupnost

Výrobce

Kávovary plnoautomatické

Plnoautomatické kávovary tvoří velmi variabilní a automatické přístroje, které minimalizují vaši práci a dávají vám kávu v maximální kvalitě. Nejdůležitějším aspektem je samozřejmě čerstvost kávy. Namletá si totiž drží jedinečné aroma jen několik hodin po otevření, na vzduchu dochází k oxidaci látek v zrnech obsažených a ztrátě zásadních éterických olejů, které obsahuje. Mizí tím celá chuť vaší kávy. Automatické kávovary tyto nedostatky odstraňují, protože kávu namelou vždy při jejím použití

Výhodou plnoautomatických kávovarů je šetrnost oproti jiným typům. Pořizovací cena je sice vyšší, ale provozní náklady jsou minimální – v přepočtu na jeden šálek i desetkrát nižší než u kapslových kávovarů. Jejich ovládání je navíc (protože jsou většinou vybaveny displejem nebo kontrolkami) velmi intuitivní a mimořádně jednoduché. Pro milovníky různých druhů kávy pak máme dobrou zprávu – tyto kávovary umí víc, než jen připravit obyčejné espresso. Vyšší modely jsou vybaveny systémem pro šlehání mléka, takže dovedou vytvořit i dokonalé cappuccino, latté, flatwhite nebo jakýkoliv jiný mléčný nápoj (nezřídka i dětský, čokoládový). 

Podobně snadné, jako je práce s nimi, je i údržba automatických kávovarů. Výrobci jsou v tomto případě důmyslní a drtivá většina plnoautomatických kávovarů disponuje programem automatického proplachování, který kávovar vyčistí za vás.